Srpen 2014

Liebster blog award (jop, zase)

20. srpna 2014 v 15:07 | šarmánka |  Chloupky
Tak se po dlouhé době zase hlásím a budu vás pěkně otravovat. Páč mám strašně hodnou kamarádku (zdravím!), tak mě samozřejme musela nominovat na Liebster blog award, kterou už jsem dělala v listopadu, takže tak. Nevím, koho nominuji, ale to je ještě fuk.

Liebster se trochu za ten skoro rok změnila, jsou trošku jiná pravidla, ale zpravidla je to stejné.
Jinak připravuji ještě dva články, které už teda budou mít nějakou hodnotu.

Dost keců a jdeme na to.

Kreativno 17.8.2014

17. srpna 2014 v 19:20 | šarmánka |  Kočkovize
A protože mi došla inspirace na články, budu vás zde chvíli nudit svými upachtěnými kresbami, přeji pěkné koukání.

Tak, ehm, toto byl první pokus s novým vybavením. Protože mě hrozně bavilo stínovat, zajeli jsme do papírka a koupili na to speciální tužky, ehuehuehuh. Tohle byl první pokus. Mně se líbí, ale není to úplně ono. :D

52 nezajímavých faktů o mně

14. srpna 2014 v 22:06 | šarmánka |  Bleší šeptanda
Tákže, protože tu není nějaký aktuální článek, který by byl opravdu jenom o mně, tak jsem se vám rozhodla něco napsat, ale nechci to nějak nudně, takže to budu psát jako očíslované řádky, muhehe.
  1. Mám dvě křestní jména a píše se mezi nimi pomlčka. Pokud ji někdo někam nenapíše, tak ho na to upozorním a nedám pokoj, dokud to neopraví.
  2. Mám několik alergií.
  3. Mám docela dlouhé vlasy, chci je ještě delší a nikdy si je dobrovolně neostříhám.

Něčím výjimečná

13. srpna 2014 v 15:16 | šarmánka |  Ťapindy
Oblíbená píseň. Skoro každý nějakou má, ale...

Nevím jak vám, ale mně se oblíbené písně střídají. Pořád a pořád a pořád. Někde jsem četla, že oblíbené písně si vybíráme kvůli nějakému zážitku. Nevím co je na tom pravdy, ale já si je vybírám podle toho, jestli ve mně něco zanechají, ať už textem nebo melodií. V této době je docela těžké nějakou takovou píseň najít, páč jsou všechny stejné (jak už jsem kritizovala tady). Když už ale nějakou najdu, tak je to bomba (já jsem prostě náročná).

Všichni jsou stejní aneb otupělost lidstva

12. srpna 2014 v 12:29 | šarmánka |  Situace v mozečku
Dobře. Předem chci upozornit, že v tomto článku možná nechtěně urazím nějaké fanoušky zpěváků či zpěvaček, ale opravdu nechtěně, páč chci pouze napsat názor na tyto stejné... ugh... lidi.

Každý z nás, těch, co se občas podívají na YouTube, má nějaký pojem o "moderní hudbě" (mně začátky článků fakt nejdou), myslím tím Demi Lovato, Katy Perry atd. Nejsem fanoušek ani jednoho z nich. Někomu to může přijít dívné, vzhledem k mému věku, "přece každý puberťák má nějakého oblíbence, ne?". No, tak já nemám. Už si připadám divně, když někde řeknu, že ne, neznám novou písničku od Demi Lo... Lo... Jak že se jmenuje?

Recenze: Deklarace smrti (kniha)

3. srpna 2014 v 17:20 | šarmánka |  Na vlastní srst
Autor/ka: Gemma Malley
Rok vydání: 2007/2013
Nakladatelství: Fragment
Děj:
Velká Británie, rok 2140.

Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - každý obyvatel může mít jen jedno dítě... Kdo zákony poruší, bude potrestán.
Patnáctiletá Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti. Nyní je označována za "Přebytečnou". Jaký život ji čeká? Dokáže se vyrovnat se svým osudem vyděděnce?

Mé slovo:
O této knížce jsem hodně četla. Zaujala mě, a zapamatovala jsem si ji, kdybych ji někde uviděla za příznivou cenu. A hele. Na e-shopu knihkupectví Fragment jsem ji našla za 80,-. Jak milé.
Ale teď vážně. :D Kniha mě opravdu zaujala dějem, takže jsem si ji vážně chtěla přečíst. Děj zajímavý, napětí a autorka tuton knihu měla promyšlenou. Jediné, co této knize mohu vytknout je to, že mi chyběl větší popis okolí. Přecejen, je to rok 2140 a já nevím, jak v této knize vypadají domy.

Závěr: 85% nejen za nedostatek popisu prostředí
Něco důležitého, co opravdu musím dodat: Nové vydání vyprodané knihy Přebyteční

Recenze: Pretty Little Liars/Prolhané krásky (seriál)

2. srpna 2014 v 18:00 | šarmánka |  Na vlastní srst
Název: Pretty Little Liars
Český překlad: Prolhané krásky
Scénář: I. Marlene King
Hlavní role: Lucy Hale, Troian Bellisario, Ashley Benson, Shay Mitchell, Sasha Pieterse
Děj: Pětice patnáctiletých kamarádek si užívá večírek. Ráno však zjišťují, že jedna z nich zmizela. Dívky od té chvíle spojuje děsivé tajemství. A nejsou samy, kdo ho zná...

Tááákže... Pokud máte rádi ujuchané recenze, tak jděte někam jinam, tahle recenze bude pro všechny fanoušky tohoto seriálu jak kýbl se studenou vodou na hlavu. Čím začít? Že ten seriál jsem ze začátku měla ráda. Tak, jasně, že jsem věděla, že to není nic kvalitního, a že mě to asi přestane bavit. Ale nepřestalo. Objevila jsem ho před rokem a za pár měsíců všechny zatím vydané díly zkouknuté. Ve čtvrté sérii (ano, čtvrté) jsem se začala ztrácet a teď už si musím několik věcí dohledávat. Strašně mě baví teoretizovat, kdo je -A, kdo udělal tohle, kdo tohle... Nebo teda bavilo. Přecejenom, herecké obsazení taky není dobré, ze čtveřice (nooo, teď spíš pětice, když nám čtyři a půl série tvrdili, že jedna je mrtvá a pak najednou je živá) hereček se dá herečkou opravdu nazývat jenom Troian Bellisario a ze záporáků ještě Janel Parish (ta si tu roli opravdu užívá a jestli mi Monu opravdu podle spoilerů zabijou, tak s tím seriálem asi fakt seknu).
Časem mi došlo, že mě asi Rosewood, město, kde je na každém rohu mrtvola nebo lesbička (nic proti lesbičkám nemám, ale pardon, tady ji dělají pomalu z každý holky, co tam je) začne pěkně štvát. A ano, začal. Každý díl je horší a horší a ani nevím, jestli vůbec dokoukám právě novou pátou sérii. Představa, že budou ještě další dvě (jop, ještě další dvě série, už jenom při tomto počtu sérií musí každýmu dojít, co to je za blbost) mě vysiluje ještě víc a to ani nevíme, jestli budou poslední...

Závěr: Moc dílů. Kdyby udělali dvě série, tak bych tento seiál hodnotila opravdu kladně. Ale opravdu nevím, co bude v šesté a sedmé sérii, to asi oživne každá mrtvola nebo nevím. Každopádně myšlenka, že se dozvíme kdo je -A, se stále vzdaluje a vzdaluje. Nedivila bych se, kdyby měli tvůrci místo očí dolary. Stejně už jim ta sledovanost klesá.

Konečné hodnocení: 30% a to jsem ještě hodná
Oblíbený díl: Opravdu po mně chcete, abych mezi 103 zatím vydanými díly vybrala oblíbený?!
Nejméně oblíbený díl: 1x01-??? (bez komentáře)

Něco důležitého, co opravdu musím dodat: Tato blblost má knižní předlohu. Ehm, těch knížek je šestnáct. A ty jsou docela zajímavé, jenom moc natažené...

pomocné zdroje: ČSFD

Ehmmmmm

2. srpna 2014 v 16:24 | šarmánka |  Bleší šeptanda
Noo... Ehm... Ahoj!
Budeme dělat, že mě všichni znáte (teoreticky), a že si na mě ještě všichni pamatujete (ale protože sem nikdo nechodí, tak si budu v klidu mlít sama pro sebe).
Proč jsem tu nebyla? Mnooo, předpokládám, že čekáte nějakou superextraultradivnou výmluvu o tom, že nebyl čas kvůli škole, a že nebyla chuť. Jep, máte pravdu.
Ale není to kvůli učení, ale kvůli lidem. Představte si závist, nenávist a sebevědomí v jednom a naklonujte ho do 20 lidí. Právě jsem vám popsala naši třídu. Dobře, možní ji naklonujte do 10 lidí, ale ti ostatní radši dělají že tam nejsou, takže proti mně byla v podstatě celá třída. Já se těm ostatním nedivím, že se báli a nic nedělali, podle toho, jak byli všichni "hodní" na mě... A víte, jak to začalo? Zcela nevinně, projektem z bižule. Zkrátím to. Projekt, skupinový, dělám ho jenom já, nepodepíšu ty, co na tom nedělali, oni se naštvou, třída se naštve a je to. Návod, jak ukuchtit začínající šikanu. S lidma ve skupině jsme si to vyřešili (kromě jednoho machra, který měl stále nějaký problém), ale ostatní se prostě rozhodli, že mě budou nenávidět. Tečka.
V této situaci by se vám rozhodně nechtělo psát na blog, takže tak.
Ale ať vám přiblížím další plány: chystám se napsat pár recenzí a zamyšlení, nějaký nápady mám, takže alespoň tak. Chci tenhle blog postavit na nohy, ale teď vážně. No, uvidíme, snad to nebudou zase ty "plky", co tu pořád hlásím.

šarmánka